Samoloty bojowe w Rumunii

Dwa z najbardziej zaawansowanych samolotów bojowych na świecie nie wylądował w Rumunii po raz pierwszy, w pobliżu brzegu Morza Czarnego, w odległości krótkiego hop z Ukrainy, Krym i Rosji.

Stany Zjednoczone wysłały F-22 Raptors do południowo-wschodniej Europy po dwóch tygodniach rosyjskie myśliwce brzęczały amerykańskiego okrętu na Morzu Bałtyckim.
Oficjalnie było na szkolenia ćwiczenia NATO częścią programu szybkiego reagowania prezentujący jak skutecznie i szybko amerykańskie myśliwce, załogi i wsparcie mogą być przenoszone do przodu bazy operacyjnej.

Ale był to również pokaz siły dla sojuszników z NATO na Morzu Czarnym, w których Rosja jest szybko buduje swój sprzęt wojskowy.
F-22s są znane z szybkości i ukryciu - w stanie podróżować w dwukrotnej prędkości dźwięku i trudno dostrzec na radarze.
Samoloty wylądowały w pobliżu lotniska Mihail Kogalniceanu rumuńskim mieście Constanta. Transfer z RAF Lakenheath we wschodniej Anglii jest strategicznie istotne dla NATO i jego sojuszników, ponieważ Constanta znajduje się na Morzu Czarnym, w pobliżu granicy z Ukrainą, Krymu i Sewastopola, dom rosyjskiej floty czarnomorskiej.
Rosja załączone Krymu od Ukrainy w 2014 roku i kontynuuje ćwiczenia wojskowe w rejonie mówiąc będzie wydać $ +2,4 mld uaktualnić swoje zdolności morskiej.
To jest niepokojące członków regionalnych NATO, Rumunia Air Force szef sztabu Laurian Anastasof powiedział.

Płaszczyzny wylądował w Rumunii, w pobliżu domu rosyjskiej floty czarnomorskiej.
"Oni zwiększenie działań powietrznych, są one zwiększenie misji, oni zwiększenie szkolenia," powiedział Rosji. "To jest rzecz, że mamy do czynienia każdego dnia."
Amerykanie zostały również denerwują Rosji niedawna przede wszystkim z dwóch rosyjskich odrzutowców latania bardzo blisko USS Donald Cook ponieważ pływał po Morzu Czarnym.
Kucharz "napotkał wiele agresywnych manewrów lotu przez rosyjskich samolotów, które zostały przeprowadzone w bliskim sąsiedztwie statku", zgodnie z oświadczeniem Dowództwa Europejskiego na początku tego miesiąca.
Jeden z rosyjskich odrzutowców poleciał w ciągu 30 stóp Cooka statku nadbudówki, według urzędnika USA.

Amerykański ambasador Rumunii Hans Klemm pozdrowił samolotów i ich załóg w poniedziałek. Powiedział dziennikarzom, Stany Zjednoczone i Rumunia zostały popełnione na ich partnerstwa w NATO i poprawy bezpieczeństwa w regionie po "agresji ze strony Rosji, która przyniosła tyle niestabilność do tej części świata w ciągu ostatnich dwóch do trzech lat."
Rosja skarżył się, że jest w NATO, a nie Rosja, która jest odpowiedzialna za eskalacji napięć przez naciśnięcie przeciwko granic rosyjskich.
F-22s poleciał z powrotem do Wielkiej Brytanii kilka godzin po wylądowaniu, aby udać się do innego sojusznika NATO w środę, jako szukająca USA zaoferować większą pewność ich obecności.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *