RUSADA

Stepanov powiedział, że ma ponad 15 godzin rozmów z taśmą Grigorij Rodchenkov, byłego szefa laboratorium testowania leków w Rosji (RUSADA). Jest w tych rozmowach Stepanov powiedział, że Rodchenkov wymienia cztery sportowców i ich rzekomego stosowanie sterydów.
Czytaj więcej: Raport stwierdza rosyjski dopingu sport szerzącego
CNN nie był w stanie niezależnie potwierdzić informacje zawarte w raporcie "60 minut", a rosyjskie Ministerstwo sportowe Komitet Olimpijski kraju nie odpowiedział na prośbę o komentarz.
"Twierdzenia zawarte w programie oferują prawdziwy powód do niepokoju, ponieważ zawierają one nowe zarzuty dotyczące próby obalenia proces antydopingowych podczas Igrzysk w Soczi", prezydent WADA Sir Craig Reedie powiedział w wydanym oświadczeniu.
"Pan Rodchenkov był oczywiście wywiad przez WADA Niezależnej Komisji, które narażone powszechne dopingu w lekkiej atletyce rosyjskich w ubiegłym roku, ale niestety, nie był chętny udzielić takiej informacji odnoszących się do igrzysk w Soczi.
"Zaskakujące jest to, aby usłyszeć te poglądy tak wiele miesięcy po tym jak Komisja zakończyła prace", dodał Reedie.

Stepanov i żoną Julią, były zawodnik elity, który przyznał, stosowanie sterydów, obecnie żyje w ukryciu po podniesieniu pokrywy rosyjskiego dopingu.
Rosja została zakazana ze wszystkich igrzysk lekkoatletycznych na czas nieokreślony, w tym gier Rio w sierpniu, po raporcie WADA powiedział, że kraj skutecznie prowadził program doping sponsorowany przez państwo.
Jego zawodnicy będą mogli wrócić, gdy tylko Rosja może udowodnić, że remontowane swój program narkotyków testowania.
Rosyjski minister sportu Witalij Mutko powiedział państwowego agencji prasowej TASS, że: "Film CBS celowo wyemitowany przed spotkaniem dyrektorów WADA i założycieli Nic nie odbywa się tak po prostu.". Spotkanie zaczyna się jeszcze w tym tygodniu.
Czytaj więcej: Doping w sporcie - Licząc koszty ludzkie
Travis Tygart, szef wykonawczy Amerykańskiej Agencji Antydopingowej, powiedział CBS był to "wspaniałe objawienie", a jeśli prawdą jest "druzgocący cios dla wartości olimpijskich."

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *