Rasistowskie wiadomości wysłane przez policjanta z San Francisko

"Nienawidzę tego Beaner", jeden tekst czyta ", ale myślę, że nig jest gorsza."

"Indian ppl są obrzydliwe", głosi inna.
"Spalić Walgreens i zabić włóczędzy", a państwa trzecie wiadomości.
Te i inne rasistowskie i homofobiczne wiadomości tekstowych rzekomo wysłany przez funkcjonariusza policji w San Francisco w centrum trwającego skandalu, który jest najnowszym niepokojącym odkryciem dla oblężonego Departamentu Policji San Francisco.
Departament Sprawiedliwości do zbadania policji San Francisco
CNN wyłącznie uzyskuje listę kilkudziesięciu tekstów obraźliwych wysyłanych do iz oficer Jason Lai. Zawartość nie zostały wcześniej ujawnione. Lista nie jest pełna historia jego tekstów.
Lai zrezygnował z działu w tym miesiącu, według rzecznika policji.
Don Nobles, pełnomocnik Lai powiedział, że teksty były "nie odzwierciedla, kim jest" i że "nie ma dowodów, że przeprowadzono żadnego z tych uczuć jako oficer".
"Był lubiany i dobrze się podobało w jego rytm," powiedział o sześć-letniego weterana.

Drugi skandal w tak wielu lat
Nobles powiedział teksty zostały przejęte z własnego telefonu Lai i zostały wymienione niektóre z jego najbliższych przyjaciół w policji, a także z ludźmi, zaprzyjaźnił się z jego rytmem.
"Trudno powiedzieć, każda z tych rzeczy w kontekście" prawnik powiedział, "ale jest kontekst do niego."
To oznacza po raz drugi w ciągu dwóch lat wydział został poddany rasistowskiego tekstylny skandalu i mogłyby osłabić twierdzenie Głównego Greg Suhr, że problem jest ograniczony do stosunkowo nielicznych oficerów i nie jest częścią szerszego problemu kulturowego w szeregach, jak krytycy twierdzą.
2015 Ankieta: 1 na 5 Amerykanów pochodzenia afrykańskiego raportu "nieuczciwe" w kontaktach z policją w poprzednim miesiącu
Na konferencji prasowej we wtorek, emocjonalny Suhr powiedział czytanie wiadomości tekstowych wysyłanych przez Lai i innych funkcjonariuszy SFPD "dosłownie przyprawia mnie o mdłości na mój brzuch."
"Przepraszam publicznie," powiedział. "Jesteśmy lepsi niż to."
Suhr powiedział teksty nadesłane przez trzech innych oficerów zamieszanych w skandal były "nie mniej naganne" niż te wysyłane przez Lai i wyszczególnione w raporcie CNN opublikowanym we wtorek.
Głównym powtórzył, że "nie ma tolerancji dla funkcjonariuszy, którzy posiadają takie naganne poglądy."
"Przesłanie jest jasne dla obu oficerów wydziału i społeczeństwa: Nie będziemy mieć to w Departamencie Policji San Francisco," powiedział. "Kultura tego policji jest wykazać się być rasistą i homofobem i nie zamierzamy się funkcjonariusz policji w San Francisco."
Przez lata koniec, szef powiedział, że planuje mieć cały dział przechodzą szkolenie "bias", aby zapewnić każdy urzędnik rozumie i ogarnia tę wiadomość.
"Mam już tego szkolenia podobnie jak cały personel polecenia," powiedział.
Zapytany przez reportera, czy planował ustąpić, Suhr odpowiedział: "Nie mam żadnych planów zrezygnować Mam zamiar przenieść się z działem przodu w modzie ja dyskutuje z wami w tej chwili.".

Więcej niż jeden oficer zaangażowany
W innym wymiany odnoszącym się do Afroamerykanów, Lai pisał: "Oni są jak stado (z) dzikich zwierząt na wolności."
Wymiana wydarzyło się podczas nocy zamieszek w Baltimore po śmierci Freddiego Graya ubiegłego roku. Szare, African-American, zmarł po doznaniu urazów głowy i szyi z tyłu furgonetki policyjnej.
Baltimore stoi jego "grzech pierworodny" rok po zamieszkach
Lai wykorzystywane zakodowany język opisać spotkanie z sierżantem w Taraval stacji departamentu.
"Pasywne agresywne 528", pisał, przy użyciu kodu numerycznego dla wywołania pożaru. Numer ten jest używany do opisania gejów funkcjonariuszy jako "ognia lub Flaming", w zależności od źródła.
Nazwy większości osób handlujących teksty z Lai są zaciemnione lub wymieniony jako "nieznany" w dokumentach otrzymanych CNN.
Opinia: Rasizm głęboko osadzone w naszej psychice
Przynajmniej dwóch wymian wydają się obejmować jedną lub więcej policjantów. W jednym, Lai i kolega Texter omówić bieg do siebie na komisariacie i radzenia sobie z "528" sierżanta. W innym, osoba tekstylny Lai opisany jest w wypadku "na służbie", która miała miejsce w 2015 roku.
"Niektóre głupie azjatyckich piskląt napędową Uber nie patrzeć i zmienił pas ruchu w prawo w moim samochodzie" The Texter powiedział.
Trzy z czterech oficerów zamieszanych w skandal tekstylny z Lai nie są już z działem, powiedział urzędnik Albie Esparza, rzecznik policji. Czwarty oficer postawione zarzuty dyscyplinarne, Esparza powiedział.
"Mamy zamiar być lepiej podawane bez nich" Suhr powiedział.
Teksty odkryto przez przypadek
Pierwszy skandal tekstylny Departamentu Policji San Francisco w ubiegłym roku wystąpił podczas federalny prokurator złożył papiery sądowe wyszczególnieniem teksty rasistowskie i homofobiczne dokonanych przez byłego sierż. Ian Furminger, jeden z trzech oficerów skazanych za kradzież pieniędzy i narkotyków od mieszkańców niski czynsz polędwicy hotelach.
Teksty zostały podane do wiadomości publicznej na poparcie wniosku umieścić Furminger w więzieniu przed jego ówczesny zbliżającym pozbawienia wolności.
Zostały one odkryte w ramach federalnego sondy skażenia na funkcjonariuszy. Czternaście funkcjonariuszy, w tym kapitan, były zaangażowane w wysyłanie lub odbieranie takich tekstów. Suhr usiłował odpalić osiem z tych oficerów, ale został wykluczony z robi tak po sędzia określana czekał zbyt długo, aby wszcząć postępowanie dyscyplinarne. Miasto odwołanie od decyzji sędziego.
Adachi, obrońca publicznego, którego urząd nadzoru wydał hotelu footage Furminger i rzekomych przestępstw innych oficerów na YouTube, co skłoniło federalne śledztwo, zauważył, że wiadomości tekstowe odkryte w tym przypadku - w Lai - zostały odkryte przez przypadek.
Adachi powiedział, że to sprawiło, że zastanawiam się, co inni policjanci są SMS-y, które nie wyszły na jaw, ponieważ nie został oskarżony o popełnienie przestępstwa.
"Jakie są szanse na dwóch oficerów aresztowano ... i nie ma rasistów teksty na (ich telefony)?" on zapytał. "Nie wiem, jakie są szanse będzie w Vegas."
Oficer wyodrębniony-out "bardzo boli"
Yulanda Williams, African-American sierżantem, który został wyróżniony przez nazwę i nazywa się łuk na tle rasowym w pierwszym tekstylny skandalu, powiedziała, że ​​"bardzo boli" przez to, co się stało.
"To mnie zastanawiać, co mam czynić, jako czarna kobieta, aby udowodnić, że jestem godzien nosić ten sam niebieski mundur" jako jej kolegów oficerów, powiedziała.
Williams, prezes stowarzyszenia mniejszości policjantów wezwał funkcjonariuszy na sprawiedliwości, powiedziała, że ​​troszczy się o innych.
"Byłem również obawia się, że może to utrudnić naszą zdolność, aby móc zatrudnić funkcjonariuszy kolorze, gdy widzą i słyszą innych leczonych w ten sposób", powiedziała CNN w niedawnym wywiadzie.
Bez ujawniania treści tekstów, San Francisco Prokurator okręgowy George Gasconne ogłosił w zeszłym miesiącu, że nowa runda wiadomości rasistowskich i homofobicznych została odkryta jako część seksualnej sondy szturmowy Lai.
Pierwszy tekstylny skandal wywołało przegląd niektórych przypadkach w 1600 dowodami tendencyjnego policji przez 14 funkcjonariuszy zamieszanych, Gasconne powiedział. Ostatecznie, 13 spraw umorzono ze względu na obawy związane z funkcjonariuszy.
"Dobra Sieć chłopcy stare"
Obecne dochodzenie tekstylny wynikające z wypadku Lai obejmuje kilka innych funkcjonariuszy, w tym porucznika. To może spowodować setki innych przypadkach poddawane przeglądowi, Gasconne powiedział.
Jak Adachi, Gasconne podkreślił przypadkowego charakteru odkrycia tekstów w obu przypadkach. On również oskarżył policję o opieszałość w celu rozwiązania problemu w obu przypadkach.
W wywiadzie dla CNN w zeszłym tygodniu, Gasconne powiedział, że zawarł dwie rzeczy o policji kiedyś biegł.
"Nr 1: Istnieje znaczna liczba ludzi w organizacji, które są rasistowskie," powiedział. "A nr 2: Jest to kultura, która pozwoliła ci ludzie się rozwijać i przetrwać, a nawet promować w tym środowisku."
Suhr powiedział, że nie chce, aby "dostać się do niego" z Gascon, którego zastąpił na stanowisku szefa, ale zauważył, że "każdy z tych oficerów, jakie utrzymywali się tam, gdy był szefem policji."
Gascon porównał przewodnictwo Unii departamentu policji w Alabamie i Missisipi w 1950 roku.
"Oni pewnie czują się jak w domu", powiedział. "Jest to dobra sieć chłopcy, że robi wszystko, aby chronić status quo".
Martin Halloran, prezes funkcjonariuszy San Francisco Police Association, nie wrócił połączenia lub wiadomości e-mail z prośbą o komentarz.
Gascon, który oprócz spełniania jako szef policji San Francisco od ponad roku, spędził większość swojej kariery w Departamencie Policji Los Angeles, który widział swój udział w aferze.
Nawet po dziesięcioleciach w zakresie egzekwowania prawa, Gasconne powiedział, był zaskoczony treścią komunikatów tekstowych on czytać.
"Nigdy za milion lat nie marzyli, że ci rodzaj konwersacji by przejść między San Francisco funkcjonariuszy policji," powiedział.
Powiedział, że funkcjonariusze nie powinny być dopuszczone do udziału w takiej rozmowie, nawet prywatnie.
"Powiedziałbym, że OK, jeśli jesteś hydraulikiem, jeśli jesteś stolarzem," powiedział. "Ale jeśli ktoś faktycznie dostaje umieścić ludzi w więzieniu albo w najgorszym przypadku warunki rzeczywiście wziąć czyjeś życie od nich, i to zgodnie z prawem, nie dostać się rasistą".
Adachi, obrońca publicznego, powiedział, że obawia się, że postrzegany brak odpowiedzialności może prowadzić funkcjonariuszy, by sądzić, nie ma żadnych konsekwencji dla wykroczenia w departamencie.
Prokurator: Nie czytaj za dużo do tekstów
Ale pierwsza poprawka adwokat powiedział Marc Randazza teksty Lai nie dowodzą był niegodny odznaki.
"Liczy się to, co robi, gdy na życie. Nie jestem zainteresowany policji jego prywatne rozmowy z przyjaciółmi", powiedział Randazza, który nie był bezpośrednio zaangażowany w przypadku Lai.
"Jeśli on pokazuje nastawienie w swojej pracy, to mamy problem. Nie jestem wygodne z koncepcją" Myślozbrodnia. "
Randazza powiedział sonda w osobistym telefonie komórkowym niczyjej będzie prawdopodobnie ujawniają teksty niesmaczny, które sprawiają, że wyglądają źle, jeśli nagłośnione.
"Każdy, kto siedzi tam doping" Tak, mamy narażać rasistą "Chcę, aby zobaczyć swoje wiadomości tekstowych", powiedział.
"R U przeczytaniu tego IA?
Lai wysłał część swoich tekstów po raz pierwszy skandal na pierwszych stronach gazet. Omówił jakie badacze będą w stanie znaleźć z nakazem przeszukania i zasugerował, że usunięcie aplikacji może zatrzeć ślady.
W pewnym momencie zrobił to, co wydawało się być żartuje odniesienie do będących przedmiotem dochodzenia wewnętrznego Wewnętrznych.
"R U przeczytaniu tego IA?" on texted.
Wtedy, w sierpniu 2015, a badacze uzyskał nakazy przeszukania w dążeniu do dochodzenia napaść seksualną, Lai wysłał wiadomość do nieznanego odbiorcy:
"To jest mój telefon drop" Lai napisał, zapożyczając termin dilerów używane do opisania jednorazowych telefonów do prowadzenia nielegalnej działalności.
"Nie ze mną skontaktować lub odebrać żadnych połączeń / teksty z mojej normalnej celi dopiero dalej", tekst mówi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *