Wybory na Filipinach

Rodrigo Duterte, którego szczery komentarz - żartuje o tym gwałtu misjonarza - zwrócił uwagę międzynarodowej wyborach krajowych na Filipinach ", ukazał się gotowy, aby wygrać przewodnictwo swojego kraju poniedziałek po top rywal przyznał.

Grace Poe wykonane koncesję poniedziałek wieczorem, zgodnie z CNN Filipinach, choć formalne wyniki nie zostaną ogłoszone dopiero w czerwcu.
Wczesne sondaży wykazał Duterte, burmistrz Davao City, co prowadzi z 38,92% głosów liczonych w porównaniu z Poego 22.14%, według Komisji wyborczej.
Rodrigo Duterte: Od "Punisher" do prezydenta Filipin?
"Gratuluję Mayor Rodrigo Duterte, i obiecuję, do przyłączenia się do uzdrowienia naszego narodu i ujednolicenie naszych rodaków do postępu naszego kraju" Poe powiedział, zgodnie z CNN Filipinach. Poe jest popularnym senatorem, który wyzwał na jej obywatelstwo.
Wcześniej w poniedziałek, Duterte - który wywołał oburzenie w kraju i za granicą ponad żartów rzepaku i zagrożeń, aby zabić przestępców - nie wydaje się martwić o wynikach wyborów. Chwalił się, że nie był nawet po wyścigu, a zamiast tego była spała.
"Wiesz, lekcję życia (jest) są rzeczy poza kontrolą", powiedział. "Nie można kontrolować zakupem (głosów) i zastraszanie, będziemy po prostu zostawić go na policję," powiedział dziennikarzom w mieszance Filipiński i angielskim.
Wyborcy - 55 mln z 100 mln-osobowej populacji zarejestrowanych na wybory decydujące - Braved duszno ciepła oddać swoje głosy.

Dziesiątki tysięcy wybranych pozycjach są zagrożone, z prezydentury i jego zastępcę, a także pół Senatu i całej Izby Reprezentantów do ogromnej liczby lokalnych stanowisk, począwszy od gubernatorów i burmistrzów do członków rad prowincji ,

Kim byli główni kandydaci?
Poza Duterte, 71, 47 i Poe, inni kandydaci na prezydenta to Miriam Defensor Santiago, 70, długoletni deputowany i ekspert prawny, który zakwestionował przewodnictwo w 1992 roku; Wiceprezes Jejomar Binay, 73, bliski przyjaciel były prezydent Corazon Aquino; oraz minister spraw wewnętrznych Mar Roxas, 57.
Sen Ferdinand Romualdez "Bongbong" Marcos, syn zmarłego dyktatora Ferdinanda Marcosa, działa na wiceprezydenta.

Dlaczego Duterte tak kontrowersyjna?
Nazwany "Duterte Harry'ego" i "The Punisher" przez lokalną prasę na jego wyczyny, Duterte jest kolorowe i kontrowersyjna postać znany zapalnych uwag dotyczących zbiorowego gwałtu, jego seksualnych podbojach i twarde stanowisko w sprawie przestępstwa.
W Davao City, gdzie Duterte sprawuje urząd przez dziesięciolecia, że ​​od dawna prześladuje od zarzutów o powiązania szwadrony śmierci i egzekucje pozasądowe.
On obiecał wykonać 100.000 przestępców i zrzucić je do Manila Bay. On również zasugerował, że wcześniej nie zabijała ludzi.
W kwietniu wideo YouTube obrobioną pojawiające się pokazać mu, żartując o 1989 zgwałcenie i zamordowanie australijski misjonarz w Davao City. Później opisał go jako "język rynny", ale nie chciał przeprosić.
W swojej ostatniej kampanii pniu sobotę, Duterte zagrał swoją rolę do rękojeści i znowu obiecał zarżnąć przestępców jak powiedział tysiące w centrum Manili: ". Zapomnij prawa praw człowieka"
"Jeśli zrobię go do pałacu prezydenckiego, zrobię to, co zrobiłem, jako burmistrz. Wy narkotyków pchacze, hold-up mężczyzn i do zrobienia-nothings, lepiej wyjść. Bo jak burmistrz, to bym cię zabić" Duterte powiedział dzikie okrzyki kibiców.
On groził ominąć, a nawet Kongres migawki, co prowadzi do ustępującego prezydenta Benigno Aquino domagają wszyscy kandydaci zjednoczyć przeciwko Duterte, ostrzeżenie niepewności i "widmo dyktatury", gdyby wygrał.
Duterte również obiecał więzienia skorumpowanego, wraz z nieuczciwych członków policji i wojsku.

Filipińska gospodarka stopniowo wzrosła od początku 2000 roku, zdobywając ocen kredytowych aktualizacje z wydatkowania pieniędzy mocy napędzanego odesłany do domu przez armię pracowników zagranicznych.
Na froncie politycznym i dyplomatycznym, rząd został celebrowano za przeciwstawianie się Chin nad rzędu w Morzu Południowochińskim.
Ramon Casiple, politolog i szef Instytutu reform politycznych i wyborczej, powiedział Duterte to "głos protestu."
"On jest symbolem dla ludzi. Nic się dla wielu ludzi w ciągu ostatnich sześciu lat, a on wykorzystał jego wizerunek jako bohatera ludowego tutaj" Casiple powiedział CNN.
Dlaczego zmęczony wyborcy Filipiński tęsknią za "strongman" lidera
Skąd głosowanie postępy?
Zarzuty oszustwa były szalonej wokół Manili i jej południowych przedmieściach.
Jedna kobieta Wyborca, który nie chciał zostać zidentyfikowane, powiedział, że ludzie reprezentujący siebie jako sprzymierzona do pewnego polityka zaproponował jej do 3000 pesos ($ 64) do głosowania.
"Odmówiłem grzecznie, ale znam tacy, którzy wzięli pieniądze. Mieli sprawozdania (do ludzi, którzy zaproponowali łapówkę), aby zebrać pieniądze", powiedziała kobieta.
Rozproszone przypadki przemocy związanych z wyborami spowodował pięć zgonów w południowej prowincji Maguindanao, Szósta Dywizja Piechoty Armii powiedział państwowej agencji informacyjnej Philippine kraju.
Kpt. Jo-Anne Petinglay powiedział odpytywania pozostał na ogół spokojny i cywilnych ofiar były niskie w porównaniu z poprzednimi wyborami w prowincji.