USA

Stany Zjednoczone, podczas pracy z Moskwą w sprawie zawieszenia broni w Syrii, rozumie, że wersja rosyjska z politycznego rozwiązania tam "nie zawsze jest wykonalne równanie" Sekretarz Stanu John Kerry powiedział CNN Christiane Amanpour w wywiadzie we wtorek.

"Ale", powiedział, "nie byłoby zdobyć wstępną zawieszenia broni bez Rosji. I dosłownie dziesiątki tysięcy istnień ludzkich zostały zapisane."
Stany Zjednoczone i Rosja ogłosiła w poniedziałek, że będą dążyć do ożywienia lutym porozumienia o zawieszeniu broni, która od tego czasu znacznie rozpadł.

Londyn (CNN) Stany Zjednoczone, pracując z Moskwą w sprawie zawieszenia broni w Syrii, rozumie, że wersja rosyjska z politycznego rozwiązania tam "nie zawsze jest wykonalne równanie" Sekretarz Stanu John Kerry powiedział CNN Christiane Amanpour w ekskluzywnym wywiadzie Wtorek.

"Ale", powiedział, "nie byłoby zdobyć wstępną zawieszenia broni bez Rosji. I dosłownie dziesiątki tysięcy istnień ludzkich zostały zapisane."
Stany Zjednoczone i Rosja ogłosiła w poniedziałek, że będą dążyć do ożywienia lutym porozumienia o zawieszeniu broni, która od tego czasu znacznie rozpadł.
Oglądaj cały wywiad

Rosja jest zainteresowana nie jest przeciążony, zawsze w Syrii. Rosja ma interes w nie coraz cel całego świata sunnickiego i mający co dżihadu w regionie nadchodzącym po Rosji ", dodał.
"Jeśli Rosja będzie uniknąć bagna w Syrii w ogóle, to faktycznie trzeba znaleźć rozwiązanie polityczne."
Sekretarz Stanu przyznał, że każde porozumienie osiągnięte w sprawie Syrii jest ostatecznie niczym więcej niż "słowa na papierze."
Ale negocjacje mają przynajmniej ustanowić "mechanizm", w którym ludzie z rzeczywistym wpływem na ziemi można mówić i koordynowania, powiedział.
"Kluczem będzie wykonanie. Patrzymy na inne sposoby egzekwowania poza tym. Ale nie jesteśmy tam jeszcze, ale budujemy, co mam nadzieję będzie silniejsza struktura".
Strach biznesu z Iranem "niesłuszna"
Jako sekretarz Kerry wrangles z wojną w Syrii, jeden z jego osiągnięć podpis - wydaje się zagrożona - umowa jądrowego z Iranem.
Irański odpowiednikiem Kerry'ego, minister spraw zagranicznych Javad Zarif, zasugerował, że USA nie mieszka aż do końca trwania umowy.
Ameryka jest "nakładające wysokie kary na ludzi, którzy chcieli robić interesy z Iranem", powiedział The New Yorker w zeszłym miesiącu. "Jeśli jedna strona nie jest zgodny z umową, a następnie umowa zacznie słabnąć."

Ponad 100 członków parlamentu irańskiego w tym miesiącu powiedział prezydent Hasan Rouhani powinien przestać realizacji transakcji z powodu rzekomych braków Ameryki jądrowej.
Strach Iran twierdzi przedsiębiorstwa mają prowadzenia działalności gospodarczej w kraju, Kerry powiedział, jest "nie na miejscu".
"Banki w Europie mogą swobodnie pożyczać, kopii ofertę, aby otworzyć konto dla Iranu, by angażować się w handlu", powiedział.
Iran ma "prawa do korzyści wynikających z transakcji, że zgodzili się. Mają cofnąć swoje wirówki. Żyli przez każdy element tej umowy."
Zasugerował jednak, że niektóre firmy mogą przytoczyć strach amerykańskiego regulacji jako wymówki, by nie robić interesy z Iranem.
"Jest wiele co grają. Po prostu zapytać ludzi do nas zadzwonić, popatrz na konkretnej umowy, a my wyjaśnić im, jeśli nie ma żadnych wątpliwości."