Rankingi

Starszy północnokoreański przywódca wojskowy został stracony za "frakcyjnością, nadużycia władzy i korupcji", Korei Południowej urzędnik państwowy ze znajomością spraw Korei Północnej powiedział CNN czwartek.

Urzędnik, który rozmawiał z CNN, pod warunkiem anonimowości, odmówił podania dalszych szczegółów na temat jak i kiedy Gen. Ri Yong-Gil, szef sztabu generalnego armii Korei Północnej, został stracony.
Ri został powołany na stanowisko w 2013 roku w Korei Południowej Yonhap agencja informacyjna zgłaszane.
Czytaj więcej: pracownicy z Korei Południowej opuszczają park przemysłowy Kaesong
Jednym ze źródeł powiedział Yonhap, że Ri został wykonany w ubiegłym tygodniu.

Jego realizacja jest najpóźniej w ciągu urzędników wysokiej rangi, które zostały usuniętych w dramatyczny sposób.
Ri wydaje się być jednym z najwyższych rangą urzędników zrealizowanych do tej pory, zgodnie z amerykańskim obrony urzędnika. Urzędnik powiedział wykonanie kontynuuje brutalne konsolidacji władzy przez przywódcę Korei Północnej Kim Dzong Un.
David Kang, profesor stosunków międzynarodowych na Uniwersytecie Południowej Kalifornii, powiedział CNN, że ruch to pokaz siły.
"Jest to kolejny sposób na Kim Dzong Un, aby pokazać, że jest u władzy. On jest jeszcze młody i wciąż uczą się, kto jest po jego stronie, a kto nie", powiedział Kang. "Ludzie, którzy są po złej stronie stać do dyspozycji."

Wiadomość zbiega podwyższonym napięć na Półwyspie Koreańskim, w następstwie ostatniego miesiąca próby jądrowej przez Północnej i uruchomienia rakiet niedzielę.
Korea Północna twierdzi, uruchomienie było umieszczenie satelity na orbitę, ale był postrzegany przez inne kraje, takie jak Japonia i Korea Południowa, jak przed testem dla balistycznych rakiet.
Ten typ rakiety, analitycy mówią, może być również stosowany jako międzykontynentalnych rakiet balistycznych (ICBM), a potencjalnie może posiadać głowicę nuklearną.
W odwecie, Korea Południowa i Stany Zjednoczone biorą jakie działania mogą one wobec reżimu Korei Północnej
Korei Południowej powiedział w środę, że zamyka kompleks przemysłowy Kaesong, wspólny Północ-Południe prowadzony inicjatywę znajdującego się w Korei Północnej i rzadkie wśród przykład współpracy między dwoma krajami.
Stany Zjednoczone zatwierdziła nowe sankcje ukarać Phenian do przeprowadzenia ostatnich testów jądrowego i balistycznego, jak również dla innych szkodliwych działań, w tym ataki cyberbezpieczeństwa i łamania praw człowieka.
A starsi wojskowi ze Stanów Zjednoczonych, Korei Południowej i Japonii odbyło się trójstronne spotkanie na Hawajach środę, zobowiązując się do podwojenia wymiany informacji wywiadowczych na temat jądrowych i rakietowych zagrożenia w reclusive narodu.
"Starsi Przywódcy zgodzili się również do dalszego koordynowania kwestie wzajemnego bezpieczeństwa w celu zwiększenia pokoju i stabilności w regionie," oświadczenie przedstawicieli amerykańskich czytać.
Ostatnia realizacja
Generał jest ostatni w linii skompromitowanych urzędników zostały wykonane przez reżim Kima.
W maju ubiegłego roku, Hyon Yong-chol, minister obrony kraju, został publicznie wykonany po reżim oskarżył go o zdradę. Był podobno zabił z pistoletu przeciwlotniczego.
wuj Kim Jang Song-thaek, został okrzyknięty "zdrajcą dla wszystkich grup wiekowych" i stracony w 2013 roku.
CNN K.J. Kwon zgłaszane z Seulu, Euan McKirdy pisał z Hong Kongu. CNN Brian Todd przyczyniły się do tego raportu.