Polityczne newsy

Donald Trump otrzymał międzynarodową krytykę więcej Wtorek, tym razem z londyńskim nowo wybranego burmistrza, Sadiq Khan.

Przypuszczalnego Republikańskiej nominowany na prezydenta zasugerował Khan będzie zwolniona z jego proponowanego zakazu muzułmańskich cudzoziemców wjeżdżających do Stanów Zjednoczonych. Ale Khan, który jest pierwszym muzułmaninem burmistrzem dużego zachodniego kapitału, nie był pod wrażeniem.
"Ignorant widok Donalda Trumpa islamu mógłby obu naszych krajów mniej bezpieczne - to ryzyko alienacji głównego nurtu muzułmanów na całym świecie i odgrywa w ręce ekstremistów," powiedział Khan.
Khan nie jest jedyną zagraniczną postacią polityczną zatrzasnąć kontrowersyjne zasady Trumpa. Brytyjski premier David Cameron, premier Francji Manuel Valls i kanclerz Niemiec Angela Merkel była wśród tych, do podjęcia problemu ze stanowiskami biznesmen miliarder ma określonymi podczas jego biegu w Białym Domu.
Ale jest też kieszeni polityków europejskich, które objęła Trump - głównie na prawej stronie sceny politycznej w krajach, między innymi we Włoszech, Belgii i Francji. Wiele z tych polityków winę imigrantom za brak pracy i stagnacji gospodarki, wezwali do zaostrzenia granic i zatwierdzony zakazy dotyczące uchodźców ze względu na rosnące zagrożenie radykalnym islamskim terroryzmem.
PRZECZYTAJ: Donald Trump przewodnik dla reszty świata
To nie przypadek, powiedział James Thurber, dyrektor Europejskich Spraw Publicznych American University i Advocacy Institute.
"Pewnie robią to ponieważ (Trump) jest bardzo podobna do swojej polityki w odniesieniu do imigrantów, w odniesieniu do natywizmu i nacjonalizmu w ich własnych narodów" Thurber powiedział.
Trump rozpoczął swoją ofertę prezydenta proponując zbudować mur wzdłuż USA-meksykańskiej granicy, aby powstrzymać napływ nielegalnych imigrantów do Stanów Zjednoczonych. Później w jego kampanii, biznesmen miliarder wezwał do tymczasowego zakazu muzułmańskich imigrantów w Stanach Zjednoczonych.
Podobnie jak w przypadku kandydata Republikanów, niektórzy europejscy politycy wezwali do zaostrzenia przepływu migrantów i uchodźców z Afryki i Bliskiego Wschodu, w następstwie ataków terrorystycznych w Paryżu i Brukseli.
PRZECZYTAJ: Co wiemy o Trumpa światopoglądu tej pory
Thurber powiedział gospodarki walczą również przyczyniły się do strachu przed imigrantami - a popularność Trump i jego prawicowych fanów europejskich - szczególnie w środowiskach spolaryzowanych politycznych w Europie i Stanach Zjednoczonych.
"Są zaniepokojeni imigrantów przyjeżdżających i przy ich pracy, są zaniepokojeni wydatków socjalnych dla imigrantów, kiedy oni mają napięte budżety," powiedział. "Myślę, że wiele osób w Stanach Zjednoczonych obawiają się o swoje miejsca pracy także i zagrożeń przez imigrantów."
Na całym kontynencie europejskim, tu jest spojrzenie na pochwałę niektórzy politycy oferują Trump.
Włochy
Trump zyskał znaczny zastrzyk obcego z jednego z czołowych włoskich polityków prawicowych, Matteo Salvini. Szef włoskiej partii Ligi Północnej spotkał Trump na wiecu w Filadelfii w przeddzień zamiatanie wygrać biznesmena w podstawowej Pensylwanii w kwietniu.
Konserwatywny włoski polityk wpisów obraz siebie i przednie-runner GOP oraz - w języku włoskim - oferowane uwielbienia dla byłej gwiazdy reality jak również krytyka dla prezydenta Baracka Obamy.

Kampania Trump nie wrócił prośbę o komentarz w sprawie zatwierdzenia SALVINI użytkownika.
Salvini jest znany wokal zwolennikiem faszyzm włoski lider Benito Mussoliniego. W lutym Salvini pochwalił włoskiego dyktatora za to "tak wiele dobrych rzeczy."
Trump również pośrednio odwołuje Mussoliniego w pozytywnym świetle. Potentat nieruchomości retweeted cytat przypisywany dyktatora w lutym.

Zjednoczone Królestwo
Podczas gdy brytyjski parlament dyskutowane zakazu Trump z Wielkiej Brytanii, potentat nieruchomości znaleziono pewne poparcie wśród lidera Partii Niepodległości Zjednoczonego Królestwa.
"Myślę, że człowiek, który prowadzi działalność gospodarczą, a zarobił fortunę, może jesteśmy doceniając jego zdolność" Nigel Farage z UKIP głowy, był cytowany mówiąc w brytyjskim Daily Express.
Jednak, podobnie jak Marine Le Pen, Farage wypowiedział się przeciwko Trumpa proponowanego zakazu muzułmańskich imigrantów do Stanów Zjednoczonych, nazywając to "błąd polityczny, za daleko."
Holandia
Trump zyskał poparcie Geert Wilders, lider anty-imigracyjnej holenderskiej Partii Wolności, w grudniu. Wilders wpisów miał nadzieję front-biegacz GOP będzie następny prezydent Stanów Zjednoczonych Ameryki.

Ameryka nie powinna stać się kolejną Brukselę" Modrikamen powiedział dublowanie komentarzy Trumpa. "Bruksela staje się kolejną trzeciego świata miasta, z przewagą muzułmańskich imigrantów."
Międzynarodowy Krytyka
Podczas Trump cieszy się poparciem niektórych skrajnie prawicowych polityków, większość międzynarodowych opinie republikańskiego kandydata były negatywne.
Sekretarz Stanu John Kerry powiedział, że często jest pytany o kandydata Trumpa podczas wyjazdów zagranicznych.
"Każde spotkanie mam wszędzie, ludzie pytają:" Co się dzieje ze Stanami Zjednoczonymi? Co robisz dla siebie? "Kerry powiedział w niedawnym wywiadzie.
Wiele światowych liderów mówił przeciw Trump po zaproponował zakaz muzułmańskich obcokrajowców.
Premier Francji Manuel Valls powiedział Trump "żywi nienawiści i nieporozumień."
Brytyjski Cameron nazwał komentarze "podziały, nieprzydatny i po prostu źle."
Od Trump stał przypuszczalnego republikańskiego kandydata, Cameron zmienił ton, mówiąc Trump "zasługuje na nasz szacunek" za przejście przez prawyborach.
Jednak konserwatywny przywódca powiedział, że jego poglądy na temat Trumpa proponowanego zakazu muzułmanów pozostają takie same.
"Jestem bardzo jasne, że idea polityka, która została wysunięta było źle, jest źle, a będzie nadal tak, więc jestem bardzo jasno, że" Cameron powiedział.