Filipiny


Filipiny nadzieję prezydenckich Rodrigo Duterte odmówił przeprosić po jego kontrowersyjnych uwag na temat gwałtu.

Pojawił się film z YouTube w weekend Duterte żarty o 1989 zgwałcenie i zamordowanie australijskiego misjonarza, który odbył się w Davao City, w południowo-wschodniej kraju, gdzie jest burmistrz, CNN Filipiny zgłaszane.
"Byłem zły, że została zgwałcona, tak, że było jedno. Ale ona była taka piękna, myślę, że prezydent powinien być pierwszy. Co za strata," on powiedział, zgodnie z tłumaczeniem CNN Filipiny uwag.

Powiedział dziennikarzom w niedzielę, że to, co powiedział, było "język rynny" wyrażone w gniewie, ale odmówił przeprosić za "oświadczenie rzepaku."
"Jeśli to sprowadza mnie na ziemię, niech wprowadzają mnie w dół. Jeśli to doprowadza mnie do prezydentury, to dobre i potrzebne. Będę ci służyć, ale nie będę jako sprawę honoru przeprosić (IT)," powiedział dziennikarzom ,
komentarze Duterte, o którym mowa wypadku w Davao City więzieniu w czasie jego pierwszej kadencji jako burmistrza, kiedy więźniowie wzięli jako zakładników 15 pracowników kościelnych - w tym australijskim świeckiego szafarza.
Jego komentarze zwrócił podgrzewaną krytyki od innych kandydatek w nadchodzącym 9 maja wyborami prezydenckimi, które jeden z ostatnich poll wyrzucenia go wygrać.
Jejomar Binay, obecny wiceprezydent i kandydat na prezydenta, powiedział, że Duterte nie zasługują na najwyższe stanowisko wybrany do kraju: "Gwałt i zabójstwo kobiety nie jest śmieszne w ogóle Mister Duterte, czy nie ma matki.? nie masz córki? Twoja wypowiedź jest po prostu odrażające ".

Znany jest szczery, to nie jest pierwszy raz Duterte dokonał oświadczenia zapalnych. On zobowiązał się do wykonywania ponad 100.000 przestępców czy on wybrany, zgodnie z lokalnymi mediami.
Manuel Roxas, kolejny z pięciu kandydatów na prezydenta, powiedział, że gwałt jest poważnym problemem i "każdy, kto śmieje się ostateczny atak na godność kobiet nie powinny być dopuszczone do dzierżyć władzę," CNN Filipiny zgłaszane.
Senator Grace Poe, najbliższy rywal Duterte w wyborach, powiedział, że to nie do przyjęcia.