Cuda w brytyjskim lotnictwie

Oto tajemnica lotnictwa siedzieć obok Trójkąta Bermudzkiego i zniknięcia Amelii Earhart.
A British Airways Airbus A380 wyruszył z Hong Kongu w dniu 5 maja z 22 okrągłych kół - ale najwyraźniej wylądował na Heathrow z dziwacznym kształcie kwadratowym opony.
To niezwykłe zdjęcie zostało odkryte przez wiadomości lotnictwa stronie The Aviation Herald, który donosi, że załoga British Airways otrzymała ostrzeżenie ciśnienia w oponach krótko po starcie.
Załoga kontynuowała lot, ale zażądał, holownik holowania być dostępne na lotnisku London w przypadku samolot nie był w stanie do taksówki do bramy sama.

Trzynaście godzin później samolot wylądował bezpiecznie na drodze startowej 09L i był w stanie taxi do bramy bez pomocy.
Ale potem, donosi Aviation Herald, okazało się, że rację miał przebicia opony zaburtowy zarówno góra i dół, tworząc ciekawy cztery opanowany kształt.
To zastanawiające ekspertów lotnictwa.
Rzecznik Urząd Lotnictwa Cywilnego powiedział Daily Mail: "Jest to ciekawa wcześniej nie widziałem czegoś podobnego.".
Patrick Smith, autor Cockpit Confidential, wyznał: "Na zdjęciu pojawia się prawdziwe, ale jestem pewien, jak coś takiego się stanie, dokładnie."
WIĘCEJ: Rodzina rozpoczął lot nad alergią orzechowego
Jak to się stało?
Kumar Mysore, od Royal Aeronautical Society, powiedział, że Poczta kwadratowy kształt może być spowodowane, jak waga A380 Airbus rozprowadza się na opróżnionym opony.
"Widać, że koło nie jest uszkodzona w ogóle, ponieważ została zaprojektowana, aby ten ciężar.
"Efekt jest taki sam, jak podczas wycisnąć zabawkę gumowy pierścień z różną intensywnością, może przekształcić się w innym kształcie.
"W A380, dla tej konkretnej sytuacji, zdarza się być kwadratowe."
Mysore zapewnił Daily Mail, że choć było wiele możliwych przyczyn deflacji ", piloci są dobrze wyszkoleni, aby poradzić sobie z sytuacją bezpiecznie."
Rzecznik British Airways potwierdziły również, że lot nie był w niebezpieczeństwie.
"Nasz samolot wylądował zwykle w ostatni piątek z jednym ze swoich 22 opon deflowanych.
"A380, podobnie jak w przypadku innych dużych samolotów handlowych, ma być całkowicie bezpieczne podczas lądowania z opróżnionym opony.
"Nasi inżynierowie szybko zmienił opony, a samolot wrócił do służby."

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *