Ciekawostki

Teraz, w trzech zakładach w USA i Rosji, znajduje się około 300 osób, balansuje na krawędzi zapomnienia. Istnieją one w stanie głębokiego chłodzenia o nazwie kriokonserwacji, i wszedł z nimi chłodno sen po ich serce przestało bić. Przed przechodzi prawdziwą śmierć komórki, tkanki ich mózgi zostały zawieszone za pomocą procesu zwanego wolnego od lodu zeszklenia. Wszystko legalnie żyje, ale gdyby mogli oni mówią, to oni mogą twierdzić, że ich szczątki nie stanowią trupy w ogóle. Zamiast tego, w pewnym sensie, są one po prostu nieprzytomny.
Nikt nie wie, czy to możliwe, aby ożywić tych ludzi, ale coraz więcej z życia zdają się wierzyć, że niepewność jest lepsza niż alternatywa. Około 1250 ludzi, którzy są wciąż żywe są legalnie na Cryonics listy oczekujących, a nowe obiekty są otwarcie w Oregon, Australii i Europie wkrótce.

Dla niewtajemniczonych, Cryonics może wydawać rzeczy z "Vanilla Sky", "Człowiek demolka" i innych dzieł science fiction czysto. Jednak wielu badaczy uważa, że ​​jest to wiarygodne dziedzinie dochodzenia i cryobiologists powoli Zmniejszanie możliwości przebudzenia. Ostatnio zespół udało się rozmrażanie wcześniej zeszklone królik mózgu. Nawet po kilku tygodniach przechowywania synaps, które są uważane za istotne dla funkcji mózgu był nienaruszony. Królik był wciąż żyje, choć - naukowcy nie próbował reanimować zwierzęcia później.
Podczas gdy rozmrożone królik mózg nie całkowicie ożywiona osoba sprawiają, niektórzy uważają, że ożywienie kriogeniczna może kiedyś być tak powszechne jak traktując przypadek grypy lub reperowanie złamaną rękę. "To jest naprawdę nie tak ziemia-wstrząsające lub filozoficznie dziwne jak mogłoby się wydawać," mówi Aubrey de Grey, współzałożyciel i dyrektor naukowy w Fundacji Badań Sens w Kalifornii, organizacja non-profit, której celem Zmiana sposobu badania i traktować z wiekiem związane ze złym stanem zdrowia. "To jest po prostu medicine - inna forma opieki zdrowotnej, który pomaga ludziom, którzy są poważnie chorzy. Gdy pojawi się wokół twojej głowie, że jest to znacznie mniej przerażające. "
Oni natychmiast stawić czoła wyzwaniu odbudowy swoje życie jako obcy w obcym kraju
Ale zakładając Cryonics nie skończyć pracę dla odrodzonej obywatele przeszłości nie byłoby więcej, aby ich historie, niż po prostu otwierając oczy i deklarując szczęśliwe zakończenie. Zamiast tego, to oni natychmiast stawić czoła wyzwaniu odbudowy swoje życie jako obcy w obcym kraju. Jak to będzie grać, zależy od wielu czynników, w tym, jak długo ich nie było, jakie społeczeństwo wrócili do, czy znają kogoś, gdy są one sprowadzone iw jakiej formie wrócą. Odpowiedź na te pytania jest kwestią czystej spekulacji, ale eksperci spędzili czas obracając je - nie najmniej więc niektóre mogą lepiej przygotować się do własnego potencjalnego zwrotu.
Wiele doświadczeń danej osoby kriogenicznie zachowanych w powrocie będzie zależeć od skali czasu zaangażowany. Niektórzy entuzjaści są optymistyczne, stosując prawo przyspieszających powrotów do uzasadnienia przypuszczenia, że ​​w ciągu najbliższych 30 do 40 lat moglibyśmy rozwijać technologie medyczne zdolnych do wzmacniania systemów biologicznych, zapobiegania chorobom, a nawet reverse-engineering starzenia. Jeśli tak się przenieść, to istnieje szansa, że ​​ci, zamrożone dziś byłaby właściwie przywitany przez ludzi, których znał w pierwszej fazie życia - ich dorosłymi wnukami, na przykład.

Jeżeli takie pożyczki trwa dłużej, rzędu 100 lub więcej lat, jednak pacjenci nie mają takiego natychmiastowego wsparcia społecznego we współczesnym świecie. Niektórzy, jak Kowalski, są coraz wokół to po prostu sklejaniu: on, jego żona i ich dzieci wszyscy podpisali się do kriogenicznego zawieszenia. Rzeczywiście, członkowie Żywotność Instytutu Cryonics mogą zapisać swoje małżonka za pół ceny, a nieletnie dzieci są darmowe. "Robimy to, aby zachęcić komórki rodzinnej trzymać się razem", mówi Kowalski.
Ale nawet jeśli kriogenicznie zachowane osoba była na jego własnej, Kowalaski nie myśleć, że muszą być w końcu brakło dla osiągnięcia szczęścia. Jak sam mówi: "Jeśli jesteś w samolocie dziś całą swoją rodziną i przyjaciółmi i zawiesiło i jesteś jedynym ocalałym, by popełnić samobójstwo? Albo chcesz wyjść i położyć swoje życie wraz z powrotem, i zrobić nową rodzinę i przyjaciół? "
Inne kriogenicznie reaktywowana ludzi byłby dobry punkt wyjścia do zastąpienia utraconych połączeń. Jak uchodźców przybywających do nowego kraju, społeczności osób dawniej szkliwami to prawdopodobnie wiązanie wokół ich wspólnego doświadczenia i pochodzeniu czasowych.
Jeżeli członkowie tych społeczności nie żyją albo jak oni sami są wspierać inne pytania bez odpowiedzi. "Jeśli przylatują i nie wiem dużo i nie mają żadnych dochodów, oni będą musieli być pod opieką", mówi Daniel Callahan, współzałożycielem i starszym pracownikiem naukowym w Centrum Hastings, instytucja badawcza poświęcona do bioetyki i polityki zdrowotnej. "Kto to zrobić?"
Próbując przewidzieć te potrzeby, Instytut Cryonics inwestuje ułamek opłat pacjenta - obecnie $ 28000 z ubezpieczeń na życie - w akcje i obligacje. Jest nadzieja, że ​​w przyszłości powróci może pomóc osobom reaktywowana wrócić na nogach, że tak powiem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *