Bangladesz

Redaktor magazynu pierwszej LGBT Bangladeszu, który był również były pracownik ambasady USA, był jednym z dwóch mężczyzn na śmierć zaatakowanych poniedziałek wieczorem w Dhace, urzędnicy powiedzieć.

W oświadczeniu wydanym przez ambasadę USA zidentyfikował mężczyznę jako Xulhaz mannanu, nazywając go "drogim przyjacielem." Mannan pracował dla USAID, agencji rządowej do przeciwdziałania ubóstwu.
"Mamy brzydzić ten bezsensowny akt przemocy i wzywamy rząd Bangladeszu w najostrzejszych słowach do ujęcia przestępców stojących za tymi morderstwami" Marcia Stephens Bloom Bernicat, ambasador Stanów Zjednoczonych do Bangladeszu, powiedział w oświadczeniu.
Mannan i ktoś określić tylko jako przyjaciel były w mieszkaniu w Dhace, gdy pięciu lub sześciu młodych mężczyzn stwarzających jako kurierzy przybył do budynku mannan jest pod pozorem realizacji pakietu, powiedział Mohammad Iqbal, oficer odpowiedzialny za komisariacie Kalabagan.
Weszli do mieszkania na pierwszym piętrze i posiekany mannan i jego przyjaciela na śmierć z maczetami, Iqbal powiedział. matka mannan i pokojówka były również w mieszkaniu w chwili, powiedział. Oba są żywe.

Amnesty International zidentyfikowała mężczyznę zabity Tanay Mojumdar.
"Brutalne zabójstwo dzisiaj redaktor w LGBTI publikacji i jego przyjaciel, dzień po profesora uniwersytetu włamał się do śmierci, podkreśla przerażający brak ochrony jest przyznana zakresie pokojowych działaczy w kraju", powiedział Champa Patel, Amnesty dyrektor Azji Południowej International.
Sekretarz Stanu Stanów Zjednoczonych John Kerry nazwał zabicie "barbarzyńskiego morderstwa."
"Czyn taki jest po prostu poza słowami, nieuzasadnione, niewybaczalne", rzecznik Departamentu Stanu John Kirby powiedział dziennikarzom.

Mannan był redaktorem Roopbaan, czasopisma LGBT Dhaka opartej który opisuje siebie jako "platforma publikacji i promowanie praw człowieka i wolności kochać w Bangladeszu."
"Był osobą chętnych do walki o co wierzył, ktoś gotowy stanąć w obronie swoich praw i praw innych osób" USAID Administrator Gayle Smith powiedział w oświadczeniu.
Zespół Roopbaan otrzymywał groźby z różnych islamistycznych stron na Facebooku od pewnego czasu, że chłopcy z Bangladeszu, największej grupy praw gejów kraju. Mannan był prominentnym członkiem chłopców Bangladeszu od 2005 roku, a wielu jej czołowych działaczy żyją w strachu, to dodaje.
Zabójstwa przyjdzie dzień po Bangladeszu policja zatrzymała studentem w hacking śmierci 58-letniego Rezaul Karim Siddique, nauczyciel języka angielskiego w Rajshahi University.

Komisarz policji Rajshahi Mohammad Shamsuddin powiedział student nie został oskarżony, a wciąż nie było jasne, dlaczego Siddique został pchnięty nożem w szyję, kiedy oczekiwany autobus, aby zabrać go do kampusu sobotę.
"Nie był ani blogger ani anty-islamski działacz, ale wzór morderstwa wskazuje islamistycznych bojowników związanych z ostatnią falą zabójstw świeckich blogerów mogą mieć link" Shamsuddin powiedział.
ISIS siebie odpowiedzialność za śmierć Siddique, mówiąc, że został zabity "przez powołanie do ateizmu." CNN nie mógł niezależnie potwierdzić albo roszczenie terroru stroju lub przekonania religijne Siddique użytkownika.

Doniesienia o włamanie zgonów wrócić do 2013 roku w Bangladeszu, większość blogerów kierowania. Od ubiegłego roku, Nazimuddin Samad Faisal Arefin Dipan, Ananta Bijoy Das, Niloy Neel, Washiqur Rahman i Avijit Roy należą do autorów, którzy zostali zabici.
We wrześniu ekstremiści islamscy powiedział chcieli wziąć ich wojnę świeckich pisarzy poza granicami Bangladeszu. Wydali "Hit listy" ludzi będą kierować się w Europie i Ameryce Północnej.
"Niech Bangladesz cofnąć obywatelstwa tych wrogów islamu" oświadczenie towarzyszące listę mówi. "Jeśli nie, będziemy polować je w dowolnej części świata Bożego możemy je znaleźć i zabić je właśnie tam."
AI twierdzi, że władze Bangladeszu niewiele zrobił, aby zniechęcić do takich ataków. Exiled lesbijek, gejów, biseksualistów i transseksualistów działacze powiedział grupie watchdog, że kiedy próbował zgłosić zagrożenia dla władz, policja odpowiedziała im, że może zostać obciążony ostrzeżenie "nienaturalnych przestępstw."
Zamiast oferta bezpieczeństwa, Amnesty powiedział, policja ostrzegła aktywistów LGBT być "mniej prowokujące".
"Podczas gdy władze Bangladeszu nie przyniosły tych brutalnych grup do sprawiedliwości, napastnicy rozszerzyliśmy ich zakres celów, które obejmują obecnie profesora uniwersytetu i działaczy LGBTI" Patel powiedział.
CNN Ravi Agrawal, Holly Yan, Deborah Bloom, Bijan Hosseini, Serenitie Wang i dziennikarz Ahmed Farid przyczyniły się do tego raportu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *